XENA CON 2003 report
by Sir Joxer

Jelikož jsem byl ukecán, tak jsem se na letošní Xena Con 2003 vypravil po vlastní ose svým "superrychlým" a naštěstí docela spolehlivým vozem značky Trabant. Spolu s dobrodruhy Dogou II., Darhií a Blanch jsme dorazili už ve čtvrtek večer abychom pomohli s přípravami. Zároveň jsme před spaním jak ja naším zvykem popili a pokecali.

Páteční dopoledne bylo už plně věnováno přípravám Conu. Zdobením sálu,
vylepením šipek a plakátů jsme pověřili ostatní a já s celou Salmoneovou theatrální kompanií jsme zkoušeli divadlo a dolaďovali kostýmy. Zbývalo ještě zatemnit okna, dotáhnout bečku piva, připravit techniku a spousty dalších drobností, aby kolem čtvrté hodiny odpolední mohli začít do sálu vstupovat první návštěvníci Conu.

Zatímco lidé postupně přijížděli, tak pomalu začínal první z pokeců a debat na schodech, o kterou jsem nemínil přijít a tak jsem se několikrát přestal věnovat organizačním záležitostem Conu a zdrhnul na schody. V 19:00 jsem vystoupil s ostatními členy SFKBJ na pódium abych byl přítomen slavnostnímu zahájení a také pomohl rozdat panáčky jablíčka, čehož jsem se zhostil velmi rád.

Poté už následoval večerní program, promítání Greater Good a především táborák a poté další promítání. Těchto projekcí jsem se nezúčastnil, neboť originální znění či projekce Xeny na projektoru nejsou pro mne žádnou novinkou. Nejvíce času jsem trávil u táboráku a v jeho okolí. Měl jsem velkou radost, že mám zase po roce možnost poznat nové Xenity a Xenitky a samozřejmě jsem nevynechal ani pokec s těmi co už znám. Když už v sále skončily projekce, tak jsem přinesl notebook a jen tak doslova na koleni, sedíce u táboráku, promítl pro sebe a několik přihlížejících 2 úplně nové epizody Futuramy.

Sobota začínala opět projekcí a poté přednáškou SeXeny Alti vs. Callisto. Po další projekci nám Kubulla vyprávěl o právě proběhlém Londýnském Conu. Škoda že fotky nebyly trochu kvalitnější. Přetrpěl jsem opakované předvedení řevu Hudson Leick a netrpělivě očekával uvedení prvního českého xeního fanfilmu Zepředu a Zezadu. Konečně jsem se dočkal a uviděl tento fanfilm komplet. Není to dílo úplně dokonalé, ale i tak se mi velmi líbil a jsem hrozně rád, že i u nás se můžete pochlubit původním českým fanfilmem. Na Molirovu přednášku o Xeně vs.mýty a historie jsem si sednul dopředu, abych dobře slyšel a pak už jsme se pustili do finálních příprav a generální zkoušky divadla. Divadlo bylo napsáno opravdu komplikovaně a tak bylo nutné na místě udělat některé úpravy a jenom poslední zkouška trvala více jak 45 minut. Mezitím venku probíhal kvíz a volná zábava, vyplňující čekání na náš divadelní kus.


Kolem deváté hodiny večerní jsme odehráli divadlo a já si vůbec nevšimnul osob v první řadě, významně v rukou třímajících rajčata. Když jsem pak s ostatními vyšel na jeviště vychutnat si ten památný okamžik slávy, kdy prkna opravdu znamenají svět a kdy všichni tleskají a volají "bravo" byli jsme atakováni rajčaty. Naprosto spontánně jsme je zvedli a naházeli zpět na ty kulturní barbary, kteří si ještě donedávna říkali naši kamarádi! :) No co vám budu povídat, náramně jsem si to užil a jen pro tenhle okamžik kuriózního zakončení divadla všechna ta námaha stála za to.

Mám dojem, že Warlock navrhnul, že by se mohlo před jeho přednáškou pustit moje music video. I když jsem ho opravdu nevyráběl s cílem udělal přímo subtextové, ale spíše dramatické video, myslím, že sem docela sedlo. Tím hlavním tu ale přece jen byla Warlockova, dle mého názoru opravdu vynikající přednáška o subtextu, kterou bych hrozně rád slyšel minimálně ještě jednou.

V neděli dopoledne se už jen promítalo, kecalo na schodech a také se fotila kolektivní fotka. Po poledni už pomalu začalo loučení, ale také uklízení a čekání na starostu až si přijde převzít místo našeho CONání. Když už skoro všichni zmizeli a všechno bylo hotovo, předáno a zkontrolováno, mohli jsme se i my vydat k domovu. Spolu s Darth Annaud, Ziinou, Molirem, DDčky a Blanch jsme se v Tišnově stavili v hospůdce na jídlo a poslední, už vlastně ani ne Conový pokec. Já a moje odvážná posádka jsme dorazili do Prahy až za tmy a tak i pro nás skončila tato jedinečná akce.


Kolektivní fotka je v plném rozlišení, velikost cca 600 KB.
Pokud vás zajímá kdo byl kdo tak tady je kolektivní fotka se jmény

zpět